niedziela, 30 maja 2010

AUM Fidelity - 2010

Ilektoć mówią o "nowościach" z AUM Fidelity musimy mieć na względzie fakt, że jest to wytwórnia wydająca stosunkowo niewiele płyt. Jedna jak?!

Oglądając ostatnio ich stronę zwróciłem uwagę na:

Little Woman - Throat (AUM CD061). Cóż dwa saksofony, gitara i perkusja robią hałas, który lubię. Niestety niewiele mówią mi nazwiska muzyków biorących udział w sesji, jednak hardcore'owy pomysł na jazz, należy uznać za ciekawy. Zobaczymy.

David S.Ware - Saturnian (AUM CD060) - Tym razem mistrz solo. Czapki z głów zanim posłuchamy.

Joe Morris Quartet - Today on Earth (AUM CD058). Tę płytę mam wielką przyjemność słuchać od jakiegoś czasu. Już kilka lat tamu Morris zmienił, a zarazem przywrócił do łask, skrzypce na saksofon. Ponownie zatem jego kwartet występuje w składzie g+sax+b+dr. I - wierzcie lub nie - jest to wspaniała muzyka. Pewnie jeszcze chwilę jej poświęcę.

Darius Jones Trio - Man'ish Boy (A Raw & Beautiful Thing) (AUM CD057). Na tę płytę zwróciłem uwagę przez niesamowicie ciekawego pianistę Cooper-Moore'a, który stanowi 1/3 Tria. Oprócz niego Darius Jones na saksofonie altowym i Rakalam Bob Moses na perkusji. Fragmenty dostępne ze strony zapowiadają ciekawą ucztę.

Morris-Cancura-Gray - Wildlife (AUM056). Płytę udało mi się już omówić. Nie powiem, że zjawisko, ale na pewno ciekawe.

The Fully Celbrated - Drunk on the Blood and Holy Ones (AUM054). Płyty nie znam. Jednak skład znany z zespołów Joe Morrisa: Jim Hobbs, Timo Shanko i Django Carranza, a także próbki zawarte na stronie AUM Fidelity zapowiadają niezły jazz.

Cleaver/Parker/Taborn - Farmers By Nature (AUM053). Wprawdzie niebardzo już lubię tria fortepianowe w jazzie, ale tego sobie nie odpuszczę. Wielcy Mistrzowie i - według zajawek - ciekawa muzyka

David S.Ware - Shakti (AUM052). Cóż. Jeszcze nie znam, jednakże trzech mistrzów swych instrumentów: David S.Ware, Joe Morris (tym razem na gitarze) i William Parker zapowiadają moc wrażeń.

I na razie tyle z ostatnich poczynań AUM Fidelity.

Brak komentarzy: